Yeni Açılan COST Aksiyonları ve Yenilenen COST Aksiyonlarına Katılım Kuralları

Yeni Açılan COST Aksiyonları ve Yenilenen COST Aksiyonlarına Katılım Kuralları

Duyurular, Haberler

Degerli Arastirmacilarimiz,

Ulkemizin 1971 yilindan bu yana uyesi bulundugu COST (European Cooperation in Science and Technology); ulusal olarak desteklenen arastirma projelerinin yururtuculerinin Avrupa duzeyinde olusturulmus isbirligi agina dahil olmalarini saglamaktadir. COST programinin ulkemizdeki bilimsel koordinasyonu TUBITAK tarafindan yurutulmektedir.

COST, arastirmanin kendisini finanse etmez. Ancak, Avrupali      arastirmacilarin belirli bir konu cercevesinde isbirligi yapmalari      ve deneyim paylasmalari icin platform olusturur. Bu bilimsel konu basliklarina “Aksiyon” denmektedir. Aksiyonlar, benzer calismalar yapan Avrupali arastirmacilari bir araya getirmektedir.

COST’un Kasim 2014′te  kabul edilen yeni aksiyonlarinin listesi için TIKLAYINIZ.

COST’un bir aksiyonuna dahil olmak, Aksiyon Yonetim Komitesi (Action Management Committee-MC) uyesi atanabilmek ve anilan aksiyonun yonetim kurulu toplantilarina katilabilmek icin ekteki guncellenen COST Aksiyonlarina Katilim Kurallari dokumaninda yer alan sureclerden kendinize uygun olan birini secerek izlemeniz gerekmektedir. COST’un bir aksiyonuna ulke olarak dahil olmak da yine bir arastirmacinin ilgili aksiyona MC uyesi olarak atanmasi sonucunda gerceklesir.

Daha detayli bilgi icin TIKLAYINIZ.

Saygilarimizla,  

PROJE YÖNETİM MERKEZİ

COST Nedir ?

·       COST (European Cooperation in Science and Technology), Bilim ve Teknolojide Avrupa İşbirliği için oluşturulmuş olan ve ulusal kaynaklarla desteklenmiş araştırma projelerinin Avrupa düzeyinde koordinasyonunu sağlayan Hükümetlerarası bir kuruluştur. 
 
·       COST, 1971 yılında kurulmuş olup, Ülkemiz de kurucu üyeler arasında yer almaktadır. COST’un Ülkemizdeki bilimsel koordinatörlüğü TÜBİTAK tarafından yürütülmektedir.
 
·       COST’un misyonu, Avrupalı araştırmacılar arasında etkileşim ve işbirliğini destekleyerek; Avrupa’yı barışçıl amaçlar için bilimsel ve teknik araştırmada güçlendirmektir.
 
·       COST ulusal olarak desteklenen tüm alanlardaki araştırma projelerinin yürütücülerinin Avrupa düzeyinde oluşturulmuş ağlara (aksiyonlara) dahil olmalarını sağlamaktadır.
 
·       COST, araştırmanın kendisini finanse etmez. Ancak, Avrupalı araştırmacıların belirli bir konu çerçevesinde işbirliği yapmaları ve deneyim paylaşmaları için platform oluşturur. 
 
·       Bu bilimsel konu başlıklarına “Aksiyon” denmektedir. Aksiyonlar, benzer çalışmalar yapan Avrupalı araştırmacıları bir araya getirmektedir. 
 
·       COST Aksiyon bütçesinden,  Aksiyon Yönetim Komitesi (MC) toplantıları, bilimsel çalıştay ve seminerler, kısa süreli bilimsel ziyaretler, kurslar ve araştırma konferansları ve yayım için maddi destekler sağlanmaktadır.
 
·       COST’a aksiyon önerisi http://www.cost.eu/participate/open_call  sayfasından verilen linkler aracılığıyla yapılmaktadır.
PaylaşShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
online meds cheap

Üste dön