UAKBİS’le Ara

Üniversitemizde 2013 yılında kurulan Akademik Bilgi Sistemi (UAKBİS) aracılığı ile on binlerce makale, kitap, bildiri, proje ve benzeri akademik faaliyet ve çıktı kayıt altına alınmıştır. Bu veri tabanı sürekli güncellenmekte ve veri sayısı ve içeriği sürekli zenginleşmektedir.
Bu büyüklükte bir veri tabanı gerek üniversite dışından gerekse de üniversite içinden farklı çalışma konuları ve disiplinlerde araştırma yapan ve işbirliği yapmak üzere ortak arayışında olan akademisyen ve araştırıcıları bir araya getirme potansiyeline sahiptir.
Günümüzde üniversite, sanayi ve toplum üçgeninde işbirliği konusu son derece güncel ve dinamik bir alan olup, işbirliği konusunda istekli grupların birbirlerinin çalışma konularını görmesi ve veriyi üreten akademisyene ilişkin bilgiye kolayca ulaşması gerekmektedir.

UAKBİS ARAMA MOTORU üniversitemiz dışından ve içinden gelecek ortaklık arayışlarının ilk aşamasında tarafların buluşmasını sağlayacak bir platformdur. İkinci aşamada ise üniversitemizin üniversite, sanayi, toplum işbirliğinden sorumlu birimleri aracılığıyla, arama yapan kişinin isteğine bağlı olarak, arama yapan kişi ile arama yapılan konuda çalışan üniversitemizdeki yetkin akademisyenlerin buluşturulması sağlanacaktır.

UAKBİS ile aramak için lütfen resme tıklayınız.
uabis-logo

PaylaşShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
online meds cheap

Üste dön